еМагазин
Image default
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Предлог-место за патување по завршување на корона кризата: Хотел „Лејк вју“ во Отешево

Хотелот „Лејк вју“ се наоѓа во Отешево на Преспанско езеро во склоп на Националниот парк Галичица. Хотелските соби располагаат со wi-fi, мини-фрижидер, ТВ, балкон, сопствено купатило, клима уред. Хотелот има и сопствен паркинг и сопствена плажа со шанк.

Од спортски активности може да се изнајмат кајаци, а има и песочен терен за одбојка. Се нудат тури и до островор Голем град со глисер за максимум пет лица или може да се организира тура до островот со чамец од Стење/Коњско.

Позади хотелот на 200 метри од ресторанот има пристап до патеки за пешачење и планинарење.

Цената на соба за двајца со вклучен појадок изнесува 2.500 денари.

Повеќе информации може да добиете на Lakeview Hotel & Resort, Otesevo или @lakeviewotesevo na Instagram.

„еМагазин“ следниот период, како и до сега, ќе дава предлози за посета на убави ресторани, хотели, апартмани и дестинации низ Македонија, се со цел промоција на домашниот туристички потенцијал и за полесно да се преброди кризата која настана со корона вирусот.

фото: Фејсбук-страница Патувања низ Македонија

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Предлог-место за патување по кризата со корона вирусот: Жировница, за авантуристи и вљубеници во природата

(Фото) Предлог-место за посета по кризата со корона вирусот: Убавото и секогаш гостопримливо Крушево

(Галерија) Предлог-место за посета по завршување на кризата со коронавирусот: „Бел рај“ Миравци

(Фото) Предлог-место за посета по кризата со корона вирусот: Плажа Оревче

(Фото) Маврово, предлог-место за посета по кризата со коронавирусот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕСМ склучи договор со “Руд-коп“ вреден 11,5 милиони евра

Редакција

Бројката на заразени со коронавирус на крузерот во Јапонија каде што има и наши граѓани, достигна 174 лица

Редакција

(Фото) Нема повредени, возилото изгорело за 3 минути: Експлозија во мерцедесот на Манасков, претседателот на Стопанската комора за енергетика

Редакција