еМагазин
Image default
Балкан

(Фото) Премиерката на Србија со партнерката на гости кај премиерот на Луксембург и неговиот сопруг

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ и нејзината партнерка Милица Ѓорѓевиќ, вчера имаа приватна средба со премиерот на Луксембург, Ксавиер Бетел и неговиот сопруг, Готје Дестенеј, пред денешната официјална.

Бетел објави фотографии од дружбата на неговиот Твитер профил:

Фото: Твитер/Бетел

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицотакис: Нова демократија ќе направи сѐ за да не се ратификува Договорот од Преспа

Редакција

(Видео) Коментарот на Вучиќ при бакнувањето меѓу Могерини и Тачи нов балкански хит

Никола Осило

Запознајте ја сопругата на Мицотакис, новиот грчки премиер

Редакција