еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Премиерот Заев со сопругата на прием кај британскиот премиер Борис Џонсон

Премиерот Зоран Заев синоќа заедно со останатите лидери на земјите членки на НАТО беше гостин на првиот човек на британската Влада, Борис Џонсон во неговата резиденција во Даунинг Стрит 10 во Лондон.

– „Даунинг 10“ синоќа беше ширум отворена за сите лидери од земјите членки на НАТО. Премиерот Борис Џонсон покажа одлично гостопримство за сојузниците од Алијансата, создавајќи топол предбожиќен амбиент во очи важниот лидерски НАТО состанок, објави премиерот Заев на Фејсбук.

Тој на приемот присуствуваше со неговата сопруга Зорица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Заев на прием кај Кралицата Елизабета, заедно со лидерите на земјите-членки на НАТО

фото: Фејсбук/Зоран Заев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Арнаудов по гласњето „за„: Никој не е предавник и ништо не е ветувано за случајот

Редакција

Твитер „зовре“ за катастрофата во Струга: „Трска гори, Влада се чешла“

Никола Осило

Продаден блок акции од „Тетекс“ за 146.000 евра

Редакција