еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Претседателот Ѓорѓе Иванов си направи „муабет“ со Доналд Трамп и со Владимир Путин

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, на покана на францускиот претседател  Емануел Макрон, вчера во Париз присуствуваше на церемонијата по повод одбележувањето на стогодишнината од крајот на Првата Светска Војна.

На настанот тој имаше можност кратко да поразговара со претсдателот на САД, Доналд Трамп, со рускиот претседател Владимир Путин, како и со израелскиот премиер Бенјамин Натанјаху.

Фото. Кабинет на претседателот

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Маја Иванова „се дружеше“ со Меланија Трамп и Ангела Меркел

(Фото) Колинда и Радев во прв ред со Трамп и Меркел, Иванов во вториот ред на одбележување на стогодишнината од крајот на Првата светска војна

(Фото) Иванов со сопругата Маја на свечен прием кај Макрон

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И обвинетиот Сајковски побара ослободителна пресуда во предметот „Титаник 2“

Редакција

Во Грција почнува процедурата за ратификација на Договорот од Преспа, се очекува да биде изгласан до петок

Редакција

Од ДУИ не исклучуваат предвремени избори, од СДСМ најавуваат наскоро обелоденување на одлуката

Редакција