еМагазин
Image default
Македонија

(Фото) Претседателот Стево Пендаровски ги посети вработените во лабораторијата при ИЈЗ

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги посети вработените во Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика при Институт за јавно здравје и им изрази благодарност за посветената работа во овие тешки моменти.

„Изложени на висок ризик во својата работа им честитав за тимската и пожртвувана работа и за нивниот придонес во справувањето со последиците од ширењето на вирусот“, напиша Пендаровски на својот Фејсбук профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Мапа) Куманово се поблиску до Дебар по бројот на заболени со коронавирусот

72 здравствени работници во Македонија позитивни на коронавирусот

Министерство за здравство објави листа на донатори кои помогнале со опрема и финансиски средства за време на корона кризата

(Видео) Шварценегер, Мадона, Лопез: На познатите „не им лесно“ во корона-карантин

Фото:Фејсбук/Пендаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Автобусот на „Дурмо турс“ имал уред за манипулација на брзината, тврди возач од компанијата

Редакција

Зоран Милески – Кичеец осуден на три години затвор за „Рекет“

Редакција

Пратеникот Љупчо Димовски ќе остане без пратеничкиот имунитет

Редакција