еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Претседателот Стево Пендаровски се „скри“ меѓу златните славејчиња

Претседателот Стево Пендаровски со сопругата Елизабета присуствуваа на 49. издание на музичкиот фестивал „Златно славејче“.

„49 годишната традиција на #ЗлатноСлавејче докажува дека нашата земја изобилува со талентирани деца со коишто се гордееме. И годинава фестивалот покажа дека со право е дел од музичката култура. А јас како покровител ќе сторам се` песничките од „Златно Славејче” да се слушаат уште долго“, напиша Пендаровски на својот Фејсбук профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кого го „здоболе“ вистината на претседателот Стево Пендаровски?

И Пендаровски би се иселил од Македонија, еми ние што да кажеме

Фото: Фејсбук/Пендаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Ева Заева и Душко Чифлиганец на одмор во Бали

Редакција

Пукање во струшко Поум: Убиено 23-годишно момче, повредено уште едно лице

Никола Осило

(Фото) Lisca: Нежна, еманципирана, силна

Редакција