еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(ФОТО) Распишана национална потерница за Никола Груевски

Министерството за внатрешни работи на својата веб страна ја објави националната потерница за поранешниот премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ, сега пратеник, Никола Груевски, кој судските службеници неможат да го најдат од петокот.

Во моментов припадници и новинарски екипи се пред домот на Груевски во Скопје.

Нема официјална информација каде е тој.

МВР ја издаде потерата по барање на судот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Распишана национална потерница за Никола Груевски

Што го чека Груевски во затвор: Туширање еднаш неделно, наутро треба да си го мести креветот, да прави генералка на собата во сабота…

Груевски и во затвор ќе зема пратеничка плата и ќе му тече работниот стаж

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев разочаран од лидерската: „Груевизам“ до доцна во ноќта, ВМРО-ДПМНЕ бараше да го заташкаме криминалот

Редакција

И со Амди во трката: Без предвремени парламентарни избори тешко до цензус за претседател

Никола Осило

Увидот на УЈП во банкарските сметки топ-тема на Твитер: Како за сиромашни, многу се потресовте

Редакција