еМагазин
Image default
Балкан

(Фото) Реклама на Лакта со геј парови ќе ги подели Грците

Најновата реклама кампања на грчката компанија Lacta за престојниот Ден на заљубените ги подели Грците на социјалните мрежи, пренесува дописникот на еМагазин од Солун.

Поради тоа што во кампањата се појавуваат и два геј пара, на социјалните мрежи се води „жестока битка“ помеѓу подржувачите и противниците за правата на ЛГБТ заедницата, а се повикува дури и на бојкот на производите.

Фото: Лакта

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Облечени во бело со батерии и мобилни, жителите на Мати се збогуваа со починатите во пожарот

Редакција

БГНЕС: За добивање сертификат за бугарско потекло, Македонци плаќале до 1.000, Косовари и до 5.000 евра

Редакција

Поради мапата со Македонија и Северен Кипар, прераспределен цел сектор во грчката полиција

Редакција