еМагазин
Image default
БЕСПАРИЦА

(Фото) Ресторан во Тетово нуди бесплатни ќебапи и чај за сиромашните

Ресторанот „Шари“ во Тетово, во близина на Старата мелница за сите оние кои немаат што да јадат, нуди бесплатна храна, ќебапи и чај, од 9 до 13 часот.

“Ние едноставно нема да добиеме ништо од овој свет. Правењето добро, не нè чини ништо.
Не е тешко да правиме добри дела и да им помагаме на нашите пријатели, соседи, роднини …
Секоја чест за сопственикот на овој ресторан…“, напиша Мерсиха Смаиловиќ на нејзиниот фејсбук-профил.

фото: Фејсбук-профил на Мерсиха Смаиловиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Синдикалната минимална кошница во март 32.852 денари

Редакција

Европејците трошат стотици евра за одмор, повеќето Македонци сонуваат летување

Никола Осило

Поразително: Две третини од граѓаните можат само да сонуваат годишен одмор

Никола Осило