еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Селото нема жители кои би гласале, но постер од Пендаровски има

Едно од најубавите села во битолско Мариово, Старавина е иселено, останати се само пет-шест жители.

Дел од куќите се сочувани, но поголем дел распаднати и распустени. Поранешната селска кооперација, повеќе не работи. Пред шест години ја затвориле.

Иако ова место речиси и да нема жители кои би гласале, сепак пропогандниот материјал за претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, „стигна“ на влезот поранешната селска кооперација.

Гласањето за претседателски избори на ова избирачко место ќе биде во објектот на Општината и спаѓа под Изборна единица 4, под Општина Новаци.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Што ми мењава смената на Кирацовски мене кога на платформата на Матка влакно не и фали“: Твитер се „збогува“ со Кирац

Редакција

Колкави плати и надоместоци има менаџментот на БИМ Свети Николе

Редакција

Реакции: „Твитер“ зовре по гласањето за уставните измени

Никола Осило