еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Шекеринска, Царовска, Богоевски: Кои политичари дадоа подршка на Парадата на гордоста

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, поранешниот пратеник Павле Богоевски, лидерката на ДОМ, Маја Морачанин…, неколку амбасадори беа дел од денешната прва Парада на гордоста во Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Павле Богоевски за Парадата на гордоста: Покрај сите пречки и омраза, љубовта сепак победи!

(ГАЛЕРИЈА) Голема посетеност на првата Парада на гордоста во Скопје

Прва Парада на гордоста во Македонија: И социјалните мрежи во боите на виножитото

(ВИДЕО) Со тапани и оро започна Маршот на гордоста

Фото: Фејбук/Богоевски/Шекеринска/Царовска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои граѓани ќе се спасат од високите давачки за извршителите

Редакција

Бранко Героски добивал опомени и закани оти ја критикувал власта: Перото не ви го давам, на тоа да не се надевате!

Редакција

(ВИДЕО) Најмалку петмина загинати во вооружен инцидент во Тексас, напаѓачот убиен

Редакција