еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Шекеринска, Милошоски, Жерновски и Мицкоски „се помирија“ за вкусна италијанска храна

Високи функционери од власта и опозицијата седнаа на иста маса за да пробаат вкусна италијанска храна.

На настанот „Недела на италијанската храна“ присуствуваа вицепремиерите Кочо Анѓушев, Радмила Шеќеринска и Бујар Османи, заменик министерот за надворешни работи Андреј Жерновски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пратеникот Антонијо Милошоски и други функционери кои организаторите намерно или не ги седнаа на иста маса.

На настанот присуствуваа и бизнисмените Светозар Јаневски и Минчо Јорданов.

Фото: Фејсбук/Италијанска амбасада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Јосифов“ го доби тендерот на Апелацискиот суд Битола за набавка на автомобил вреден 32.500 евра

Никола Осило

Сите детали: „Поштенска банка“ нова истрага на СЈО, кој е осомничен?

Редакција

776 аптеки ќе добијат зголемување на квотите за лекови за 12 илјади денари

Редакција