еМагазин
Image default
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

(Фото) Штета што не знаете колку ни е убава државата, друг ќе беше односот

Планинарењето ми овозможи да стапнам на многу непристапни предели на оваа држава. На очи не можев да верувам во нивната убавина, а камоли да ја доловам со зборови.

Планини, реки, извори, пространи ливади, врвови, карпи, питоми луѓе. Да, во Македонија постои рај. Тој се наоѓа во недопрената природа од човекот, бидејќи се што е допрено е извалкано.

Исто така, дали сте знаеле дека дека планините се места каде што најчесто се вее македонското знаме. Освен знамињата на планинарските друштва, задолжителен декор е и „македонското сонце“.

По повод Денот на независноста, „еМагазин“ ви пренесува само мал дел од недопрената природа на државата и нејзината убавина.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Папата дојде откако се залетавме кон НАТО: Лицимерие на Ватикан или закрила на Западот?

Никола Осило

Да се тргне „македонско“ од државјанството: Што бара Касами од Заев

Редакција

Катица Јанева останува во притвор, одбиена понудената гаранција во имот

Редакција