еМагазин
Image default
Локално

(Фото) Штип за прв пат доби лизгалиште, лизгањето ќе биде бесплатно

Штип за прв пат доби лизгалиште, а лизгањето ќе биде бесплатно, информираат од Општина Штип.

Лизгалиштето ќе функционира триесеттина дена, а покрај него ќе има поставено неколку монтажни објекти за служење чај и топли напитоци.

Фото: Општина Штип

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Го повикал во домот во Ново Лисиче и го натепал

Приведен кавадарчанец кој нападнал полицајци

Никола Осило

(Фото) Се утврдуваат штетите во Преспа: Се расчистуваат патиштата, домаќинствата се враќаат во нормала

Редакција