еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Каков воздух дишат децата додека играат фудбал во скопски Аеродром

На фејсбук-страницата „Стоп за смрдеата во Аеродром и Лисиче Воздух сега“ се објавени две фотографии на кои се гледа дека додека деца се на фудбалско игралиште, воздухот е исполнет со чад.

„Што дишат нашите деца додека тренираат на ФФМ? Колку време им треба за да го средат хаосов кој трае во најзагадената општина? Златко Марин го видел ли ова?“, прашува загрижена сограѓанка која ги објави фотографиите на оваа фејсбук-страница.

Фото: Фејсбук/„Стоп за смрдеата во Аеродром и Лисиче Воздух сега“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Депонијата крај Вардар за некои ќар, за сите загадување: Фатени на дело како горат кабли

Редакција

Шилегов бил надлежен за 187 од 1.000 дрвjа во Скопје и е изненаден од каде баш сега интерес за „заробените“

Редакција

„Го сакам Водно“ инсистира на алтернативна траса за гасоводот

Никола Осило