еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Силјановска-Давкова на кафе во штабот на Река

Во самата завршница на претседателска кампања, штабот на претседателскиот кандидат Блерим Река денес почна со иницијатива да ги покани противкандидатите на кафе.

„Денес штабот на Река го посети кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. Гордана Силјановска Давкова. Се надеваме овие денови штабот да го посети и кандидатот на СДСМ, проф. Стево Пендаровски. Целта е до крај да покажеме желба за фер и демократска кампања“, информира штабот на Река на фејсбук-страницата на Река.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот имаат Пендаровски, Река и Силјановска

(Галерија) Блерим Река приватно: Има три деца и е дедо на две внуки и два внучиња

(Галерија) Силјановска приватно: Има две деца, слуша рокенрол, практикува јога

фото: Фејсбук/Река/Силјановска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Ќерката на премиерот Заев со нејзиното момче, маскирани за Струмичкиот карневал

Редакција

(Фото) Директорката на УЈП скенираше фискални сметки со нејзиниот татко, актерот Ѓокица Лукаревски

Редакција

(Фото) Меморијален планинарски марш во чест на Филип Чакаров

Редакција