еМагазин
Image default
Локално

(Фото) Скопјани принудени да се прекачуваат преку лошо паркирани автомобили

Голем е бројот на возачите во Скопје кои немаат никаква сообраќајна култура, ниту пак почит кон пешаците.

Најдобар показател за тоа е фотографијата објавена на социјалните мрежи на која може да се види како две луксузни возила го блокираат преминот за пешаците во строгиот центар на Скопје.

Фото: Фејсбук/Зоран Шеќеров

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со трактор удрил во седумгодишно дете

Никола Осило

Прилепчанец со „Пежо“ удрил во шестгодишно дете

Никола Осило

Трагедија: Автобус прегази маж на автопатот Гостивар-Тетово

Никола Осило