еМагазин
Image default
Локално

(Фото) Скопје светна новогодишно

Скопје синоќа светна новогодишно. Годинава на скопскиот плоштад ќе има и дигитална елка, а целото украсување чини 285.000 евра.

Фирмата Линк Медиа Плус десета година по ред е ангажирана за новогодишно украсување на Скопје.

Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шест лица кршеле и се заканувале на вработени на бензиска пумпа

Никола Осило

Згрозувачко фото: Сатанисти преполовија маче во Драчево

Никола Осило

Маж во бесознание пронајден под надвозник на автопатот Скопје-Куманово

Никола Осило