еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Скопската зоолошка доби бела лавица

Скопската зоолошка доби бела лавица, информираат од таму.

“Од Ходенхаген, Германија пристигна белата лавица Бела. За неколку дена ќе пристигне и белиот лав мажјак со кој заедно ќе живеат во Скопје ЗОО.

Белите лавови не се албино, туку имаат посебни гени и се еден од најзагрозените видови во светот“, велат на Фејсбук од Скопје ЗОО.

Фото: Фејсбук/Скопје ЗОО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Танц битка помеѓу 50 млади од студијата „Break a leg“, „Eat the beat“ и „Aqua dance club“ во Аеродром

Редакција

Асоцијација на архитекти: Училиштето „Киро Глигоров“ е доказ дека само со организирање на јавен архитектонски конкурс може да се добие квалитетна архитектура

Редакција

Шеесетина македонски средношколци ги решаваа проблемите на ЕУ во улога на членови на Европскиот парламент

Редакција