еМагазин
Image default
Свет

 (Фото) Славната Ума Турман со подршка на протестите на „жолтите елеци“

Актерката Ума Турман на својот Инстаграм профил сподели фотографија од вчерашниот протест на „жолите елеци“ во Париз.

Фотографијата е направена во близина на црквата Saint-Augustin.

“Париз, денеска. Чадни бомби и полициски сили стапуваат на сцена“, напиша таа под фотографијата, а во коментар вели: „99 насто од демонстрантите беа мирни“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Запознајте го Гислан Кутар, францускиот автомеханичар кој стои зад идејата демонстратите во Франција да носат „жолти елеци“

(ВИДЕО) Француските специјалци користат гранати против „Жолтите елеци“

(Видео) Франција во вистинско светло: Десетина полицајци брутално тепаат еден демонстрант

Фото: Инстаграм/Турман

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Либија пред пропаст: Кој е Генералот Калифа Хафтар – човекот што повторно ја „запали“ Африка?

Никола Осило

Поранешна советничка: Трамп изеде доверлив документ по средба со Мајкл Коен

Редакција

(Видео) Катаклизмичен земјотрес во Калифорнија

Никола Осило