еМагазин
Image default
Забава

(Фото) Сопственикот на радио „Буба Мара“, Ранко Петровиќ по трет пат стана татко

Сопственикот на радио „Буба Мара“ и организатор на една од најпопуларните забавни манифестации „Златна Буба Мара на популарност“, Ранко Петровиќ, по трет пат стана татко.

Ранко и неговата сопруга добија втора ќерка, а имаат и син.

Прославата се случи во една од скопските кафеани, а на неа беше и актерот и водител Сашко Коцев.

Нека е жива и здрава.

Фото: Фејсбук/Петровиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Авалон продукција со новогодишна честитка: Стинг со концерт на националната арена Филип втори

Редакција

(Видео) Познатиот српски пејач на народни песни Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа

Редакција

Лени Кравиц на 3 мај во ВИП Арената во Скопје

Редакција