еМагазин
Image default
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Телевизор и кревет пливаат во Вардар

Актерката и активистката за чиста животна средина, Ирена Рисиќ, на нејзиниот фејсбук-профил објави фотографии од телевизор и кревет фрлени во Вардар.

Државата буквално се дави во ѓубре кое го има насекаде. Загадени сме повеќе од што можеме да претпоставивме бидејќи граѓаните не се совесни, а таа несовесност не е санкционирана од институциите, ниту пак се изречуваат казни.

Освен сите води, реки, езера, загадено е се. Пределите покрај патиштата се претворени во депонии кои шират грди слики, убавината на државата не може да дојде до израз од целата грдосија која и ја сторивме.

Уживајте во „убавините“!!!

Фото: Фејсбук/Ристиќ/емагазин.мк

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Потпреседателката Дитмире Шеху пријавила два стана, ама не кажала чиви се

Редакција

Во блок-трансакција продадени акции од „Оилко“ за 312.000 евра

Никола Осило

(Фото) Холивудска премиера на „Пајни: осамената елка“ – анимиран филм на кој работеше македонското студио „В Хаус анимејшн“

Редакција