еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Тоше Проески конечно ќе добие пристојно почивалиште, еве како ќе изгледа

Градоначалникот на Крушево, Томе Христоски на својот Фејсбук профил објави како ќе изгледа вечното почивалиште на македонската музичка легенда, Тоше Проески.

„Вака ќе изгледа гробното место на Тоше Проески според идејното решение кое го изработивме, а во тек е изработката на основниот проект“, вели Христоски.

Фото: Христоски/Фејсбук/360stepeni.mk

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео/Галерија) „Дерма Бела“ – нова уметничка приказна на Рузвелтова

Редакција

Рудникот САСА целосно опреми училници во средното училиште во Македонска Каменица

Редакција

Ексклузивна акција на градежната компанија „Бортас“ – 7 недели, 7% попуст

Редакција