еМагазин
Image default
Забава

(Фото) Трифун Костовски промовираше нови песни

Бизнисменот, филантроп и поранешен градоначалник на Скопје, Трифун Костовски синоќа промовираше нов албум. Текстовите на песните се на Огнен Неделковски и Александар Митевски.

Во присуство на најблиските пријатели и соработници, промоцијата се случи во „Мистер Џек“.

Патем, Костовски и Митевски синоќа ја испеаја и „Срце тетовирано“, која го прослави нејзиниот 18 роденден.

Фото: Фејсбук профили на Соња Алексоска Неделковска, Горан Мичо Милевски и Бојана Скендеровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почина актерот Лук Пери или Дилан од серијата „Беверли хилс“, по кој сите бевме „луди“

Редакција

Четкар ќе одржи бесплатен концерт на охридскиот плоштад оваа сабота

Редакција

Пејачката Сара Мејс и ТВ водителот Димитар Атанасовски добија ќерка

Редакција