еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Убава вест: Александра стана дел од Revija bar & food

Од Revija bar & food со задоволство соопштуваат дека Александра стана дел од нивниот тим на вработени.

„Како и останатиот дел од нашиот тим таа вредно и одлично си ја врши работата, а ние се надеваме дека нејзината приказна ќе ги поттикне останатите угостителски објекти и бизниси да имаат рамноправен третман кон сите граѓани!“, велат од таму.

Пред неколку дена од Ревија објавија оглас за вработување во кој ги охрабрија лицата со Даунов синдром и попреченост да се јават на нивниот оглас.

„Трудот, желбата и волјата за работа не познаваат разлики. Нашиот тим има потреба од амбициозна личност, а насмевката, желба за работа и позитивна енергија се нашите критериуми!“, стоеше во огласот.

Фото: Ревија

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Во Скопје отворен lounge барот „Umbrella“, кој вработи 10 лица со попреченост

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со заплашување нема да се добие излезност на референдумот

Редакција

Изложбата „Јапонија” на Дејан Колевски во НЛБ Галерија

Редакција

Твитер „збесна“ за тендерите што ги добивал семејниот бизнис на пратеникот Крсто Мукоски

Никола Осило