еМагазин
Image default
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(ФОТО) Ѓубре колку сакаш на Шар Планина

На Шар Планина, која државата најави дека ќе ја прави национален парк ѓубре има колку сакаш.

Тетовчани кои мака мачат со години со загадувањето, но и со депонијата, а и другите граѓани и туристи, неможат без ѓубре да го поминат денот ни на планина.

Фото: Ognen Cancarevik/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на „Водовод Битола“ за набавка на возила вреден 73.000 евра

Никола Осило

(Фото) И ќерката на Заев го пречека папата Франциск

Редакција

Партијата на Меркел е против датум за преговори за Македонија во јуни

Редакција