еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Викендов во хотелот Мериот се отвара казиното Фламинго

Како што веќе објави еМагазин, на 17. ноември свечено ќе биде отворено казиното Фламинго во Скопје, во рамките на хотелот Мериот.

Последните подготовки како што регистрираше екипата на еМагазин се пред финале.

За отварањето на новото казино на плоштадот Македонија во Скопје на 17. ноември ќе има и бесплатен концерт на култните Бјело дугме.

По казиното во Гевгелија, ова е второ казино од овој ланец.

Фламинго хотел Гевгелија важи за едно од најпознатите во земјава, а поради тоа што е лоцирано на македонско-грчката граница, едни од најчестите посетители се Грци.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дваесет години затвор за убиецот на струмичанецот чие тело беше пронајдено во браната „Турија“

Редакција

ДИК: До 15 часот гласале 396.252 граѓани или 28,89 отсто

Редакција

„Фармахем“ го доби тендерот на Институтот за трансфузиона медицина за набавка на реагенси за крвна анализа вреден 622.000 евра

Никола Осило