еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Вработени во американската амбасада учеа како се прави ајвар

Вработени во американската амбасада во земјава викендов учеа како се прави ајвар. Тие го посетија Етно село каде, како што велат, се запознаа со процесот на правење на овој познат и вкусен специјалитет.

„Ако мора да избирате: ајвар или пинџур“, напишаа од амбасадата на нивниот Фејсбук профил.

Фото: Фејсбук/Амбасада на САД

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавил Кирил Колемишевски, кој е предложен за нов заменик-министер за економија

Редакција

МВР кривично го гони Коце Трајановски за вработувањето на директорот на „Водовод и канализација“

Никола Осило

Прво Зоки-Кичеец, па Катица Јанева: Коинциденција или смислен потег?

Никола Осило