еМагазин
Image default
Балкан

(Фото) Вучиќ доби подарок албански речник од новинарот Сефери, кого го консултираше за читањето албански

На неговата екселенција, претседателот Александар Вучиќ, мој личен речник за подобро разбирање на иднината отколку на минатото.

Ова го пишува во посветата од страна на новинарот кој е дописник на албанската телевизија „Клан“, Идриз Сефере на претседателот на Србија, Вучиќ, за време на интервјуто.

Но, подарокот воопшто не е случаен, бидејќи Вучиќ за време на прес-конференцијата на која ги повика Србите да гласаат на парламентарните избори во Косово, прочита документ од Државната изборна комисија на алабански јазик, и го праша Сефере дали добро го сторил тоа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Вучиќ прозборе на албански: Сефере, добро ли изговорив?

фото: Инстаграм/Вучиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Коѕијас на Твитер: Сакаа длабоко да ме закопаат, но заборавија дека сум семе

Редакција

Бесплатно сместување, храна и солидни плати: Хрватска атрактивна за сезонска работа за Македонците

Редакција

(Видео+фото) Премиерката на Србија со девојката на Парадата на гордоста во Белград

Редакција