еМагазин
Image default
Балкан

(Фото) За 15 милиони евра се продава вила на семејството на Аристотел Оназис

За 15 милиони евра се продава вила на семејството на грчкиот милјардер Аристотел Оназис, пренесува дописникот на еМагазин од Солун.

Станува збор за вила на Атинската ривиера, во која престојувале Оназис и неговата сопруга Џеки Кенеди, кога доаѓале во посета на Атина, а која припаѓаше на сестрата на Оназис, Калирои Патроникола, која по нејзината смрт била купена од грчки милионер, кој живее во Лондон

Според Eleftheros Typos веќе има голем интерес за вилата од неколку богати грчки Американци.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ципрас: Горд сум за Договорот од Преспа, иако имаше влијание и политичка цена

Редакција

Катимерини: Грција нема да ја блокира Северна Македонија, но има свои услови

Редакција

Нова демократија нема да гласа за ратификација на Протоколот за членство на Скопје во НАТО

Редакција