еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) За да докаже дека се безбедни, Филипче лично ја однесе внуката на вакцинирање

Единствено добро што родителите можат да направат за своите деца е да им овозможат добро здравје, грижа и многу љубов, напиша министерот за здравство Венко Филипче на неговиот фејсбук-профил.

„Утрово, во амбулантата Млин Балкан ја вакциниравме мојата внука Илина. Вакцините се безбедни, ефикасни и нѐ заштитуваат од разни болести“, напиша Филипче

Фото: Фејсбук-профил на Венко Филипче

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Грипот не престанува да зема жртви: Минатата недела четири смртни слуачи

Редакција

Се вади префиксот „мен“ од „менструација“ – отсега жените во Европа ќе го нарекуваат „фемструација“

Редакција

Приведени седум лица за трагедијата кај Ласкарци: Неисправните сопирачки и брзото возење главни причини за несреќата

Никола Осило