еМагазин
Image default
Македонија

(Фото) Заедно доаѓаат во Скопје: Заев и Могерини во авион

Премиерот Зоран Заев и високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини од Стразбур заедно доаѓаат во Скопје.

Заев на Фејсбук профилот објави фотографија од него и Могерини во авион за Скопје и порача дека високата претставничка на Унијата уште еднаш доаѓа во земјава за да даде поддршка за нејзината европска иднина.

– После моето обраќање во Европскиот парламент во Стразбур, заедно со мадам Федерика Могерини доаѓаме во Македонија. Нашата пријателка Федерика уште еднаш ќе даде поддршка на сите граѓани за нашиот заеднички пат кон европското семејство, објави премиерот.

Фото: Заев/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владини претставници со различен јазик за законот за јазици, во Владата демантираат конфликт

Никола Осило

Мицкоски бара детална истрага за Јанева и други обвинители за „Рекет“ и да се одземат сите предмети на СЈО

Редакција

Цаца Николовска: Неприфатливо е прислушувањето на телефоните во Обвинителство

Редакција