еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Заев на прием кај Кралицата Елизабета, заедно со лидерите на земјите-членки на НАТО

Премиерот Зоран Заев беше на прием кај Кралицата Елизабета во Бакингемската палата, што се приреди за сите делегации, во чест на состанокот на лидери на НАТО кој се одржува во Лондон.

Тој беше во друштво на светските и европските лидери, а многумина оваа фотографија ја оценија како една од најважните во поновата историја на државата.

Премиерот присуствуваше и на прием за шефовите на држави и/или влади што ја приредува премиерот на Обединетото Кралство, Борис Џонсон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Премиерот Заев со сопругата на прием кај британскиот премиер Борис Џонсон

Македонија е пред портите за влез во НАТО, останува уште Шпанија да го ратификува протоколот за членство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев си направи „селфи“ во Лондон: „Го остваруваме сонот, стануваме 30. членка на НАТО“

Фото: Фејсбук/Заев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Макрон по блокадата: Иднината на Македонија и Западен Балкан не мора да биде во ЕУ

Никола Осило

Kалкулации и изморени пратеници: Можно ли одложување на изборите во „пет до дванаесет“?

Редакција

Зошто Србија молчи за бегството на Груевски?

Редакција