еМагазин
Image default
Македонија

(Фото) Заев во друштво на Трамп на Самитот на НАТО во Лондон

Премиерот Зоран Заев кој учествува на Самитот на НАТО во Лондон, на својот фејсбук профил објави заеднички фотографии со претседателот на САД, Доналд Трамп и генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг, со британскиот премиер Борис Џонсон…

– Македонската иднина е гарантирана со вакви сојузници. Безбедни, сигурни и стабилни учествуваме во сите глобални и демократски процеси кои светот го движат напред. Северна Македонија е 30-та земја членка на НАТО, тоа носи просперитет и сигурна иднина за сите наши граѓани, за сите наши деца, напиша Заев на фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Премиерот Заев со сопругата на прием кај британскиот премиер Борис Џонсон

(Фото) Заев на прием кај Кралицата Елизабета, заедно со лидерите на земјите-членки на НАТО

Фото: Заев/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Партијата на Солза Грчева поднесе претставки за обид за референдумски поткуп од страна на Заев

Редакција

(ВИДЕО) Јавна порака на Пешевски до Груевски: Врати се во Македонија!

Редакција

Кој е Сали Мурати, новиот претседател на Уставниот суд

Редакција