еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Заев, Пендаровски, Шекеринска, Османи, Спасовски, Николовски… со шлемови на „бојно поле“ во Криволак

Премиерот Зоран Заев во придружба на министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска, вицепремиерот Бујар Османи, министерот за земјоделие, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, министерот за финансии, Драган Тевдовски, претседателот Стево Пендаровски…, денеска присуствуваат на воената вежба која „Одлучен удар“ на полигонот во Криволак.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Како изгледаше воената вежба „Одлучен удар“ на Криволак

„Мислам дека на Оливер најдобро му стои“: Твитерџиите за присуството на државната делегација на вежбата „Одлучен удар“

(ВИДЕО) На Криволак започна најголемата воена вежба во историјата на Македонија, „Одлучен удар“

Фото: Османи/Шекеринска/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Филм“ во Влае: Банда маскирани лица вооружени со автомати ограби казино

Редакција

„Скопски пазар“ повторно ја „стресе“ берзата: Продаден блок акции за 572.000 евра

Никола Осило

„Насир Туризам“ го доби тендерот за општина Гостивар за превоз на ученици вреден 44 милиони денари

Никола Осило