еМагазин
Image default
Македонија

(Фото) Заев си направи селфи со Ципрас пред Владата и министрите и новинарите во позадина

Премиерот Зоран Заев го пречека грчкиот премиер Алексис Ципрас пред Владата, и откако го изнагушка и позираше пред другите присутни кои сликаа со телефони, и самиот три пати направи селфи со него, со министрите и новинарите во позадина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За кого носеше цвеќе министерот Бектеши на дочекот на Ципрас на скопскиот аеродром

Зошто Димитров не го пречека Ципрас пред Влада

Твитер фати „сеир“ за посетата на грчкиот премиер: „Ама ми е згоден овој Ципрас“

(Галерија) Разлики и сличности: И двајцата имаат по две деца, Заев и Ципрас приватно

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Специјалниот обвинител Бубевски поднесе кривична пријава против адвокатот Арслани бидејќи му заканувал на паркинг

Никола Осило

И Локвенец потклекна под притисок на јавноста, ќе го следел примерот на Анѓушев

Редакција

Тројцата пратеници на Беса на Африм Гаши порачаа дека ќе гласаат за уставните измени

Редакција