еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Заева и партнерката на Ципрас на прошетка на Кале

Археологот и директорка на ХАЕМУС, Василка Димитриовска е официјален водич на сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица и партнерката на Алексис Ципрас, Бети Базиана во прошетката на македонските култрни знаменитости.

Димитриовска ја има честа, на гостинката да и ги покаже убавините на Скопје.

Димитриовска објави фотографија од нив три на скопско Кале, едно од местата кои биле посетени.

Фотографии од прошетката на својот Фејсбук профил, објави и премиерот Зоран Заев.

Базиана денеска положи цвеќе на гробот на Гркот Зорба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Партнерката на Ципрас, Бети Базиана положи цвеќе на гробот на Гркот Зорба во Скопје

(Галерија) Разлики и сличности: И двајцата имаат по две деца, Заев и Ципрас приватно

Партнерката на Ципрас во Скопје ќе има посебна програма со Зорица Заева

Фото: Фејсбук-профил на Димитровска/Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Уште три дена пеколни температури, во четврток невреме ќе донесе мало освежување

Никола Осило

„Junk free, guilt free” – нова едукативна кампања на „Виталиа“ за здрава исхрана без грижа на совест

Никола Осило

(Фото) Тим од кардиохирурзи од Државна клиника, Жан Митрев и Систина ја вршеа првата трансплантацијата на срце во Македонија

Редакција