еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Заева, Шекеринска, Царовска, Пендаровска на аукција донираа средства за жртвите на семејното насилство

Сопругата на премиерот, Зорица Заева, министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска и сопругата на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, Елизабета учествуваа на аукција за продажба на уметнички дела, а парите ќе бидат наменети за жртвите на семејното насилство.

„Вредни уметнички дела на хуманитарна аукција „Една слика –Една можност“, организирана од ХЕРА, а поддржана од Фондацијата „Отворено Општество“. Собраните средства се за децата и семејствата жртви на семејно насилство, за Првиот семеен центар во Град Скопје“, пишува на фејсбук-страницата на Umbrella кои помогнаа во организација на овој настан со добра цел.

Фото: Umbrella

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на СОУ „Нико Нестор“ за набавка на масло за домаќинство вреден 58.000 евра

Никола Осило

Ако Ви се украдени податоци Фејсбук ќе Ве извести: Потврдена кражбата на информации за 29 милиони корисници

Редакција

(Галерија) Тевдовски: Деновите поминати во „Корчагин“ се едни од најубавите во мојот живот

Редакција