еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Заева, Шекеринска, Спасовски: Пола Влада на свадбата на лидерот на ЛДП, Милевски

Претседателот на ЛДП и пратеник, Горан Милевски се ожени за лекарката Марина Пешевска, од Скопје.

Како што пишува bitolanews.mk, на свадбата во Битола дошле вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска со сопругот, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски со сопругата, министерот за земјоделие, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, сопругата премиерот Зоран Заев, Зорица, градочалниците на скопски Центар и Штип…

Повеќе фотографии од свадбата на bitolanews.mk.

Фото: bitolanews.mk/Манчевски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пеколните температури ги вжештија телефоните на Итната помош: Зголемен број на колапси

Никола Осило

Прогноза на УХМР: Пролетта со натпросечна температура, повеќе дожд на истокот

Редакција

Груевски за Беличанец: Тешко ги примаше неправдите, но се трудеше да не го покаже тоа

Редакција