еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Заеви за Божиќ традиционално во Водоча

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и неговата сопруга Зорица, традиционално за Боќиќ го посетија Водочкиот манастир „Св.Леонтиј“.

„Секој од нас лично ја има можноста да го послуша гласот на совеста. Секој може да се надрасне себеси и уште поопределено да дејствува за доброто на заедницата, за доброто на децата и родителите, за семејството, за себе и секако за доброто на нашата земја во којашто живееме, работиме, твориме, учиме.

Христовото раѓање потсетува на одговорноста пред којашто сме исправени, да стоиме искрено и храбро на страната на вистината, правдата, мирот и љубовта.

Затоа, на Божик секој нека го почувствува огнот на светлината и топлината, што водат кон радоста и солидарноста“, се вели во честитката на Заев.

Фото: Фејсбук на Заев

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе има ли среќа како технички премиер: Паричката паднала кај Спасовски

Мицкоски честиташе Божиќ: Бадниковата паричка паднала кај сопругата

Паричката кај претседателот Стево Пендаровски: „Не беше наместено“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дебата за иднината на новинарството во дигиталната ера вечерва ќе го отвори третиот Истражувачки филмски фестивал – Скопје

Редакција

Компанијата Мерк во глобална кампања за подигнување на јавната свест за различните типови на тироидни пореметувања

Редакција

Не бил изгубен: Обвинителство го обезбеди и вториот мобилен телефон на Катица Јанева

Редакција