еМагазин
Image default
Македонија

(Фото) Збунети лица и исчекување на седницата на Централниот одбор на СДСМ во Охрид

Деветта седница на Централниот одбор на СДСМ се одржува во Охрид.

„Се разговара за суштинските промени во партијата, новиот систем на делување и работа, за забрзување на напредокот на државата. СДСМ се менува во интерес на граѓаните“, објави партијата на својот Фејсбук профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Метла“ за повеќе од 20 директори на јавни институции

Нема да има предвремени парламентарни избори, ќе има реконструкција на Владата

Дане Талески останува на функцијата секретар за меѓународна политика на СДСМ

СДСМ доби нов Извршен одбор: Кои се новите членови

Фото:Фејсбук/СДСМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Викиликс открива: Република Северна Македонија било прифатливо решние за името и во 2008

Редакција

Тројцата пратеници на Беса на Африм Гаши порачаа дека ќе гласаат за уставните измени

Редакција

Куновска: Шеќеринска е политичка хиена, профитира на жртвата на Павле Богоевски

Никола Осило