еМагазин
Image default
Бизнис

(Фото) Железници Транспорт пушти во сообраќај три нови електролокомотиви

Железници Транспорт пушти во сообраќај три нови електролокомотиви во вредност од 6.414.000 евра, набавени од кинески ЦРРЦ.

Со испораката целосно се реализира Договорот за набавка на четири електролокомотиви од кинеската компанија, во вкупна вредност од 8.678.600 евра.

Фото: Железници Транспорт

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Оилко лани со зголемена добивка

Редакција

Детален преглед: Кои жени претприемачи добија субвенции од државата?

Никола Осило

„Винер“ го доби тендерот за осигурување на воздухопловите на Дирекцијата за заштита и спасување вреден 177.000 евра

Никола Осило