еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Зимска бајка во Крушево

Снегот што заврна викендов, на повисоките планински места ја зголеми висината на снежната покривка и до 10 сантиметри.

Крушево исто така беше зафатено од снежни врнежи и највисокиот град на Балканот го претворија во зимска бајка.

Сметувачките капацитети се исполнети, а со врнежите се бара и место повеќе барем додека трае зимскиот распуст на децата до 20 јануари.

Фото: Фејсбук/Панорама спа и хотел

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бимилк повторно ги изненади првачињата и им посака сладок почеток на учебната година

Редакција

Голем успех: Австриски медал на честа за професорот од Градежен факултет, Милорад Јовановски

Редакција

Македонска премиера на „Ругање со Христос“ на „Киненова“: Поканет и министерот за култура

Никола Осило