еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) „Зимска идила“ во Македонија: Снег во Зрзе, Шапка, Крушево…

Снег падна во повеќе делови во западна Македонија предизвикувајќи убави пејсажи кај манастирот Зрзе, на Попова Шапка, во Галичник и Крушево.

Метереолозите за викендов прогнозираат студено време со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег. Нов влажен бран со пообилни врнежи, претежно од дожд, се очекува во вторник.

Фото: Фејсбук

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фото на денот: Срна се прошета на првиот снег во Националниот парк Пелистер

(Фото) Галичник обвиен во снежна покривка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои се симптомите и како се пренесуваат мали сипаници

Редакција

Канцелариите за врски во Атина и Скопје стануваат амбасади

Никола Осило

Владата „крчка“ нов закон за сметководствени работи: Нови обврски за сметководителите

Никола Осило