еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Зоолошката градина му посака добредојде на белиот лав – убавецот Чака

Скопската Зоолошка градина му посака добредојде на белиот лав Чака, кој ќе и се придружи на лавицата Бела која пристигна пред неколку денови.

„Белите лавови се едни од најретките видови на светот и за жал се пред истребување во природата“, соопшти Скопје ЗОО на својот Фејсбук профил.

Со доаѓањето на Чака и Бела првпат градот Скопје и скопската Зоолошка станаа дом на бели лавови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Скопската зоолошка доби бела лавица

Фото: Скопје ЗОО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Насер Селмани: Изборот на Чадиковски за претседател на ЗНМ е легитимен, губитничка група блиска до СДСМ спори

Редакција

Димитров: Шумска идила без сигнал за мобилен

Редакција

Ќе одговара ли некој за штетниот договор со Хеленик Петролеум за рафинеријата Окта?

Редакција