еМагазин
Image default
Бизнис

„Фрчат“ оставки во „Окта“: Дионисиос Роутсис нов в.д. претседател на Одборот на директори

„Окта“ АД – Скопје преку Македонската берза информира дека Одборот на директори на компанијата на својот 175-ти редовен состанок одржан на 10.12.2019 година, констатира дека на местото на Ефстатхиос Гривас и  Георгиос Верверис, кои поднеле оставки, се назначени два нови членови.

Станува збор за Дионисиос Роутсис, кој е нанзачен за вршител на должноста неизвршен и независен член и претседател на Одборот на директори и Василиос Багиокос, кој е назначен за вршител на должноста неизвршен и независен член.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бензините поевтинуваат за 1,5, дизелот за 2,5 денари

Редакција

„Динамикс“ го доби тендерот на Градски паркинг – Скопје за набавка на скутери вреден 57.000 евра

Никола Осило

Стечај за „Трансмет“ на Сеад Кочан, еден од ретките кој заврши во затвор по обвинение од СЈО

Никола Осило