еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Што ми мењава смената на Кирацовски мене кога на платформата на Матка влакно не и фали“: Твитер се „збогува“ со Кирац

Разрешувањето на генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, предизвика низа реакции на социјалните мрежи.

На твитерџиите им беше еден од омилените функционери, а еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски, Шилегов, Бочварски, Манчевски, Зекири, Ременски „лоши“ за СДСМ, а за граѓаните?

Станува ли СДСМ партија на Зоран Заев?: Наместо институционална метла, казна за лошите изборни резултати

Разрешениот генерален секретар на СДСМ, Кирацовски: Како поединци, не сме воопшто битни

Фото: СДСМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Градоначалникот на Демир Хисар, Стојановски вели дека видеото било монтирано и дека на никој не се заканувал

Редакција

(Фото) Македонскиот пица мајстор Зоран Јовановски се закити со златен медал на меѓународен натпревар во Монголија

Редакција

(ВИДЕО) Како изгледаше прогласувањето на независност: Што порачаа Црвенковски, Андов, Ѕинго, Глигоров…

Редакција