еМагазин
Image default
Бизнис

„Фруктал МАК“ оствари добивка од 3,3 милиони денари за три месеци

„Фруктал МАК“ АД во првите три месеци од годинава оствари добивка од 3,3 милиони денари, што е намалување во однос на истиот период претходната година кога добивката на компанијата изнесувала 4,4 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штетата по Буџетот 7,5 милиони евра: Во акцијата во Љуботен запленети 12 тони нелегално увезен режан тутун

Редакција

Освојување на странски пазари – приоритет за Американската стопанска комора

Редакција

Топ 5 најтргувани акции на Македонската берза лани

Редакција