еМагазин
Image default
Бизнис

„Фустеларко Борец“ ја зголеми добивката

„Фустеларко Борец“ АД Битола во периодот јануари-септември годинава оствари добивка од 13,3 милиони денари, што е зголемување во однос на истиот период минатата година кога компанијата имала добивка од 6,1 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерствoто за здравство купува амбулантни возила за 30,5 милиони денари

Никола Осило

„А1 Македонија“ го доби тендерот на „М.Ж. Транспорт“ за набавка на телекомуникациски услуги вреден 80.000 евра

Редакција

„Бауер БГ“ го доби тендерот на Град Скопје за изградба на булевар АСНОМ вреден 822.000 евра

Никола Осило