еМагазин
Image default
Бизнис

„Фустеларко Борец“ оствари добивка од 860.000 денари за три месеци

„Фустеларко Борец“ АД во првите три месеци од годинава оствари добивка по оданочување во износ од 860.000 денари, што е подобрување на резултатот во однос на претходната година кога компанијата имала загуба од 97.000 денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Грчката авиокомпанија „Ејџијан Ерлајнс“ го повлекла барањето за летови од Атина до Скопје

Редакција

Жито лукс ја зголеми добивката

Редакција

„Мотиви“ го доби тендерот на општина Кавадарци за привремени вработувања вреден 210.000 евра

Никола Осило